גלריית תמונות
Base
שם מלא

ריברסינג ויוגה אצל עינת ברוך באשדוד

שם מלא באנגלית

Reversing and Yoga at Einat Baruch in Ashdod

שפה

English, עברית

Country

Israel

ישוב

אשדוד

City

Ashdod

תיאור

 
שמי עינת ברוך – אמא לשלושה, חייה את עולם התנועה בכל גופי נשמתי ונשימתי מורה ליוגה 15 שנה (משלבת מגוון שיטות כולל טיפולית ) ומטפלת בריברסינג נשימה מעגלית משנה חיים .
 
בעברי בגיל העשרה סבלתי המון מבעיות נשימה היו מצבים שבהם הייתי חולה לפחות 5/6 פעמים בשנה . כשהתבגרתי  בשנות ה20 שלי נחשפתי לעולם התנועה הרבה אחרי התארים הרגשתי שעדיין לא מצאתי את ייעודי . חקרתי כל ענף ספורט וחיפשתי חיבור עמוק אליו . כשהתנסיתי ביוגה הרגשתי נפלא לא ידעתי מה בדיוק ביוגה מטיב לי .כבר לא הייתי חולה כבעבר ומשם התחיל מסע החקירה שלי לעולם היוגה ותרגולי הנשימה הטיבו לי מאוד ויצרו עבורי איזון פנימי אופטימלי .
 
התחלתי לחקור את נפלאות הנשימה ונפעמתי לגלות כמה סגולות עומדות לצידה ואיזה כוח ריפוי פיזי ונפשי הנשימה חובקת. אין ספק שהיה לי בכך רווח גדול ושיפור אדיר באיכות החיים שעם השנים הפך לרווח גדול גם עבור מתרגלי הסטודיו .
 
החלטתי לחקור וללמוד אודות הנשימה ולהעמיק את ידיעותיי ובמסע החקירה הגעתי לריברסינג
 
זה היה קצת לפני כיפור רציתי לתת לעצמי מתנה ונפעמתי מהחוויה העוצמתית שעברתי בסיום התהליך קיבלתי הארה שזה התיקון הנשמתי שלי לטפל באנשים דרך הנשימה לא סתם סבלתי מבעיות נשימה ולגמרי מרגישה שליחות בתהליך. מרגישה שנגעתי במהות האנרגטית שלי וזה
 
ייעודי לטפל באנשים בדרך היוגה ובעזרת נפלאות הנשימה לחיבור לנשמה.
 
 
 
מה זה ריברסינג ?
 
טכניקה של נשימה שבא אנו שוכבים על הגו נושמים נשימה מחוברת בלי לעשות הפסקה בין השאיפה לנשיפה. הנשימה מסייעת לנו לנקות מהגוף את כל משקעי העבר ולשחרר חסימות מתקופת הינקות עד תקופת הבגרות .באמצעות הכלי ריברסינג אנו מגיעים לשורש למקור הראשוני של החסימה זיכרונות מודחקים עולים מהתת מודע למודע ונפלטים החוצה .
 
באמצעות נשימת ריברסינג אנו יכולים למוסס מחיינו כל דבר שתוקע ומפריע לנו להיות מאושרים.
 
כל חוויה שלילית שעברנו מהלידה עד היום כזיכרון מודחק שלא נתנו לא ביטוי השאירה חותם בגופינו גם אם נדמה לנו שעברנו את זה ושחררנו ושאין שם שום דבר .היופי שבתהליך שבאמצעות הנשימה ניתן לשחרר את אותה אנרגיה דחוסה שיושבת בגוף ויוצרת חסימה .
 
למי מתאים ריברסינג ?
 
לכל מי שרוצה לשחרר כעסים, מתחים, לכל מי רוצה לצאת ממצבי רוח קשים, מרגיש חוסר ביטחון עצמי, רוצה להיפתח לשפע בכל ערוצי החיים, למצוא אהבה, לשיפור מערכות יחסים.
 
התהליך יכול לשחרר לנו כל דבר שלא עובד לנו בחיים. באמצעות הנשימה אנו יכולים להגיע למקור על מה יושבת החסימה ולשחרר ע”י הנשימה את מה שתקוע .
 
מטרת תהליך הריברסינג – לטפל בבעיות ריגשיות, לשחרר מתחים, לשנות דפוסי התנהגות מעקבים התפתחות, התמכריות, בעיות קשב וריכוז, טראומות, חרדות ועוד.. הריברסינג מתבסס על ההנחה שבעיות רגשיות רבות נובעות מזיכרונות מודחקים מתקופות הלידה והילדות המוקדמת יוצרים חסימה ותהליך הנשימה המעגלית מאפשר פתיחה שלהם.
 
*מחקרים רבים הראו שכל פעם שמשהו חווה ריברסינג חל בו שינוי
 
*כל רגש שמתפרק בתהליכי הריברסינג לא ינהל אותי יותר ולא יהיה חלק ממני.
 
בהמשך  ברגע ששחררנו את החוויה הראשונית אין בסיס לרבדים שנוצרו מעליה וכיסו אותה.
 
איך חוויות החיים משפיעות על נשימתנו ? ומה קורה שאנו עוצרים נשימה ומסתובבים עם רגשות קשים ?
 
כשהיינו ברחם קיבלנו מזון, מים, הנשימו אותנו , האכילו אותנו וכשיצאנו לאוויר העולם היינו צריכים לעשות הכל לבד .זו הטראומה הראשונה שחווינו כילדים.
 
ככל שאנו צעירים יותר גופינו נושם ופועם במלואו וככל שאנו גדלים נשימותינו מתקצרת בשל כל חווית החיים שבהם נעצרה נשימתנו וכתוצאה מכך נוצרים משקעים בגופינו . כל משקע כזה נערם וגדל עד אשר הופך לחסימה ריגשית . במידה והחסימה הרגשית לא מטופלת ואף מחמירה היא יכולה לגרום למחלות פיזיות ונפשיות. נשימה שנסגרת לא נפתחת מחדש אלה עם נעשה שם עבודה לשחרור החסימה. בתהליכים האלה התעצבו התפיסות שלנו ,האמונות המגבילות, הקושי באהבה עצמית ,חוסר ביטחון ,חרדות ועוד.. כל מחלה התחילה ממקור כלשהו .
 
בתהליך הריברסינג אנו מפרקים את השכבות של החסימה ומגיעים לשורש החסימה.
 
 
 
תהליך הריברסינג מאיפה התחיל –
 
תהליך הריברסינג התגלה לפני 5000 שנה ע”י הפרעונים בהמשך השמשו בו האיסיים והכוהנים במדבר יהודה במטרה להתפתח רוחנית.
 
הריברסינג התגלה מחדש בשנת 1974 ע”י לאונרדו אור וסינדרה ריי.
 
לאונרדו אור היה מיסטיקן ואיש רוח ומייסד התנועה העולמית לריברסינג בכל רחבי העולם.
 
לאונרדו חווה את תהליך הריברסינג באופן ספונטני בשנת ה 70כאשר שהה באמבט חם וחווה חוויה רוחנית במהלך נשימתו. בעקבות ההתנסות החל לחקור את הנשימה והשפעתה לעומק .חקירת כוחה המרפא של הנשימה המעגלית הרחיקה אף למזרח , שם נפגש עם מאסטרים באבא ג’י, הדווה ראהה ונוספים ולמד טכניקות נשימה הנלמדות מהסוטרות ההודיות ומעולם היוגה.
 
 
 
סדנאות ופעילות שניתן לקחת בהם חלק :
 
*נפלאות הנשימה סדנאת מבוא המשלבת לימוד של טכניקות נשימה כארגז כלים לשיפור המודעות לנשימה ואורח החיים סדנה המשלבת צלילים ריחות  דימיון מודרך וכלים פרקטיים לשיפור איכות החיים.
 
*סדנה נוספת ריברסינג: נשימה מעגלית.
 
*סדנת יוגה תנועה ונשימה חמשת יסודות הטבע לריפוי ואיזון גוף ונפש  אש, מים ,חלל ,אוויר ואדמה
 
*שיעורי יוגה ופילאטיס
 
לפרטים:  מוזמנים ליצור קשר –  0503743313 עינת
 
בפיסבוק: עינת טרגנו ברוך
 

תיאור באנגלית

 
Workshops and activities you can take part in:
* Wonders of Breath An introductory workshop that combines the study of breathing techniques as a toolbox to enhance breath and lifestyle awareness.
* Another Riversing Workshop: Circular Breathing.
* Movement and Breath Yoga Workshop The Five Essentials of Nature for Healing and Balancing Body and Mind Fire, Water, Space, Air and Earth
* Yoga and Pilates classes
For more information, please contact – 0503743313 Einat
On Facebook: Einat Tregno Baruch